CNC frezavimas

vienas iš mechaninio medžiagų apdirbimo būdų, kai darbo įrankis (freza) sukdamasis nupjauna nuo apdorojamo ruošinio paviršiaus nustatyto dydžio drožlę. Frezuojant galima išlyginti ruošinio paviršių, išpjauti jame įvairių formų, gylių ir profilių griovelius, formuoti nuožulnumus, fasoninius paviršius.

TIKSLUMAS

GREITIS

ATSAKOMYBĖ

DRĄSA

TIKSLUMAS

GREITIS

ATSAKOMYBĖ

DRĄSA

CNC frezavimo galimybės

CNC – angliško žodžių junginio computer numerical control trumpinys. Na, o CNC frezavimas – tai įvairių detalių gamyba frezavimo staklėmis, kurias pagal užduotas programas valdo kompiuteris. Šitaip apdoroti galima įvairias medžiagas: plastiką, medį, metalus ir t. t. Du pagrindiniai tokios detalių gamybos privalumai yra greitis (iki 20000 mm / min.) ir tikslumas. Visi šie privalumai nulėmė, jog CNC frezavimas šiuo metu yra vienas populiariausių metalo apdirbimo metodų.

Privalumai

 • Detales galima apdoroti nustatytu gyliu;
 • Galima pjauti didelio storio medžiagų ruošinius;
 • Galima naudoti skirtingų dydžių ir tipų įrankius išpjovimui;
 • Galima apdoroti įvairias medžiagas (plastiką, medieną ir iš jos pagamintas medžiagas, įvairius metalus ir pan.), kiekvienai jų parenkant tinkamus įrankius ir taip išgaunant maksimalų našumą ir kokybę;
 • Detalės išpjaunamos itin tiksliai;
 • Galima pagaminti tiek paprastas detales, tiek itin sudėtingas, dirbant tiek 2D, tiek 3D formatais;
 • Labai sumažėja šitokiu būdu pagamintų detalių kaina;
 • Galima pagaminti neribotą kiekį identiškų detalių;
 • Galima gaminti tiek technines, tiek dekoratyvias detales, reikalingas pačioms įvairiausioms sritims: reklamos gamybai, baldų pramonei, interjero dekoravimui, santechnikai, maisto gamybos įrangai ir t. t.

Kaip vyksta CNC frezavimas?

Pasiruošimo etapas

Tai reikšminga, atsakinga ir pati ilgiausia detalių gamybos dalis. Operatorius įkelia technologo pagal brėžinį (kliento atsiųstą failą) paruoštą programą į staklių valdiklį, surenka reikalingus įrankius, įtvirtina medžiagos ruošinį, nustato ruošinio nulinį tašką. Visa tai gali užtrukti ir pusvalandį, ir net kelias valandas, atsižvelgiant į galutinio gaminio sudėtingumą.

Detalės /-ių išpjovimas

Šiame etape operatorius tiesiogiai nebedalyvauja, kadangi staklės tiesiog darbuojasi pagal joms užduotą programą. Tai gali užtrukti nuo kelių minučių iki kelių dešimčių valandų – viskas priklauso nuo gaminio sudėtingumo.

Likučių panaudojimas

Tvarumo principai užtikrintai skinasi kelią į įvairias gamybos sritis. Mes taip pat visada stengiamės apgalvoti visą savo veiklą taip, kad sukurtume kuo mažiau atliekų (beje, taip net dar ir sutaupome tiek savo, tiek klientų išlaidas). Niekada neišmetame medžiagų likučių, jei tik yra galimybė juos panaudoti mažesniems užsakymams, o visas nepanaudotas atliekas atiduodame perdirbimui.

Mūsų atliekamos paslaugos

 • Plokštumų frezavimą, kai tiesia linijine pastūma frezuojami plokšti paviršiai;
 • Apvalųjį frezavimą, kai apskritimine pastūma frezuojami cilindriniai paviršiai;
 • Sriegių frezavimą, kai sraigtine pastūma frezuojami sraigtiniai paviršiai;
 • Fasoninį frezavimą, kai frezos profilis išpjaunamas ruošinyje;
 • Kontūrinį frezavimą, kai formuojami tiek paprasti kontūrai, tiek sudėtingi erdviniai paviršiai suteikiant staklėms valdomą pastūmą.

Plačiau

Su kokiomis CNC frezavimo staklėmis dirbame?
 1. Leadwell V40M, kurių darbinė zona 1000x500x500 mm, o maksimali ruošinio masė 800 kg.
 2. Doosan DNM 4500, kurių darbinė zona 800x450x510 mm, o maksimali ruošinio masė 600 kg.
Kokių detalių frezavimo paslaugas siūlome?

Dažniausiai frezuojamos detalės forma būna artima stačiakampiui gretasieniui, cilindrui ar sferai, tačiau galima suformuoti detales ir su sudėtingais erdviniais paviršiais. Pradinis ruošinio kontūras išgaunamas liejant, štampuojant, atpjaunant (tai priklauso, iš kokios medžiagos gaminama detalė).  Detalių matmenys taip pat labai įvairūs: nuo kelių iki kelių šimtų milimetrų (tačiau negali viršyti staklių darbinės zonos matmenų ir maksimalios ruošinio masės).

Be tokių preciziškai išfrezuotų detalių neįsivaizduojama įmonių, gaminančių įrangą maisto pramonei, transportui, laboratorijoms, automobilių gamybai, robotikai ir t. t. Beje, mūsų numylėtų CNC frezavimo staklių detalės juk taip pat kažkada buvo frezuotos panašiose staklėse.

Koks maksimalus ir minimalus užsakomas detalių kiekis

Dažniausiai vykdome užsakymus mažų ar vidutinių gaminių serijų, kurias sudaro 1-500 vienetų detalių. Kuo didesnis kiekis, tuo mažesnė vieno vieneto kaina, todėl finansiniu atžvilgiu visada taupesni yra didesni užsakymai.

Žinoma, jeigu jums reikia tik vienos detalės, mes pagaminsime tik vieną detalę. Jeigu jums reikia vienos detalės ir skubiai, mes pasistengsime pagaminti tą išganingąją detalę skubiai. Juk būna, kad dėl vienos mažos detalytės trūkumo ima ir sustoja visas gamybos cechas.

Turite skubų, grafike nenumatytą atvejį? Susisiekite su mumis. Pasistengsime padėti – juk taip gera pradžiuginti savo klientus!

Detales ne tik gaminame, bet ir taisome

Mūsų staklės pajėgios ne tik naujas detales „kepti“, bet ir taisyti / restauruoti senas, taip pat gaminti prototipus.

Nuo ko priklauso CNC frezavimo kaina?

Galutinę kainą lemia:

 • detalės sudėtingumas;
 • reikalavimai detalės matmenų tikslumui, paviršiaus švarumui, geometrijai;
 • medžiagos, iš kurios gaminama detalė, kaina;
 • medžiagos kietumas, tamprumas, specifinių apdirbimo įrankių naudojimo būtinybė;
 • partijos dydis (detalių kiekis).

Detalių kainos taip pat susijusios su projektavimu, programavimu, staklių suderinimu. Ši gamybos dalis išeikvoja tuos pačius resursus tiek gaminant 1, tiek ir 500 detalių. Todėl jums, kaip klientui, visada ekonomiškiau užsakyti kuo didesnį kiekį. Mes rekomenduojame, kad jis būtų ne mažesnis nei 10 vienetų.

Per kiek laiko gausite savo detales?

Paprastai užsakymus įvykdome per ne daugiau kaip 20 darbo dienų nuo paslaugų teikimo sutarties pasirašymo. Jei klientas savo užsakymą nori gauti greičiau, tai taip pat įmanoma. Gamybos laikas labai priklauso nuo jau turimų ir vykdomų užsakymų kiekio, medžiagų tiekimo grafiko ir serijos dydžio.

Detalių medžiagos: iš ko mes jas gaminame?

Mūsų apdirbamos medžiagos yra metalas bei plastikas. Kiekvienos medžiagos savybės skirtingos, todėl dirbant su jomis, reikia žinoti tam tikrus niuansus. Pavyzdžiui:

 • Aliuminis yra minkštas, lengvas, atsparus karščiui, lengvai apdirbamas. Jis nerūdija ir puikiai tinka su kitomis medžiagomis.
 • Plienas yra pigesnis už aliuminį, tačiau jis sunkiau pasiduoda apdorojimui, nes yra tvirtas, stiprus. Deja, šiai medžiagai būtina apsauga nuo korozijos – dažymas ar specialus apsauginis cheminis sluoksnis.
 • Plastikas taip pat dažnai įvairiausioms detalėms naudojama medžiaga. Ją lengva formuoti, ji lengva, nerūdijanti, atspari drėgmei, gali būti įvairių spalvų ir pan.
Su kokiais jūsų atsiųstais failais mes dirbame?

Visos detalės gaminamos pagal brėžinius, t. y. jūsų atsiųstus CAD failus, kurių formatas gali būti step, dxf, dwg, x_t, x_b ir pan. Juos nuskaito mūsų naudojama Autodesk Fusion 360 programinė įranga. Taigi jums nė nereikia vykti pas mus, kad pateiktumėte visą reikalingą informaciją. Jūs paprasčiausiai atsiunčiate mums visus reikiamus duomenis, o mes kimbame į darbą.

Kokie reikalavimai brėžiniams?
 • atitikti vieną iš reikalingų formatų (step, dxf, dwg, x_t, x_b);
 • nurodyta medžiaga, iš kurios bus gaminama detalė;
 • mastelis 1:1;
 • pjovimo kontūras pateiktas tiesioginio atsispindėjimo būdu;
 • objektai pervesti į kreives;
 • matmenys nurodyti milimerais;
 • brėžinys kokybiškas, nėra susiliejimų, persidengimų, dvigubų linijų, nereikalingų taškų ir pan.

Beje, jei neturite brėžinio, mes jį galime sudaryti. Mūsų komandos projektuotojai tai atliks kokybiškai ir atsakingai (tik užsakymo vykdymo laikas kažkiek pailgės).

Su klaidomis (kad ir mažiausiomis) pateiktas brėžinys gali būti nekokybiško rezultato ir užsakovo nepasitenkinimo priežastis, todėl gautus failus visada atidžiai peržiūrime ir patikriname.

Jau 5 metus dirbame
tarptautiniu mastu

Bendradarbiaujame tiek su Lietuvos, tiek su užsienio gamintojais. Jeigu susidomėjote mūsų paslaugomis turite klausimų, kreipkitės nurodytais kontaktais arba galite parašyti čia pasinaudoję užklausos forma.

Susisiekite